Archiwum grudzień 2011


gru 22 2011 Wybór agencji interaktywnej
Komentarze: 0

Nadzwyczaj często właściciele dużych firm, którzy zamierzają stworzenie kampanii reklamowej nie wiedzą jak zabrać się za organizację tak dużego przedsięwzięcia, dlatego także zadanie to zlecają profesjonalistom, czyli konkretnym agencjom reklamowym lub jak kto woli agencjom interaktywnym. Czym są agencje interaktywne? Najogólniej rzecz ujmując to firmy, które zajmują się świadczeniem w szerokim zakresie pojętych usług reklamowo-promocyjnych. Znalezienie odpowiedniej agencji, która świadczyłaby usługi na odpowiednio dużym poziomie nie jest łatwe, wobec tego też większość firm działa z polecenia. Jeśli nie możemy liczyć na taką wskazówkę ze strony ważnych nam osób zawsze możemy poszukać ich w sieci. Na wielu stronach internetowych poświęconych tematyce związanej z reklamą wyszukać można zestawienia godnych uwagi firmy działających w tej branży. Jak odnaleźć tego typu informacje w sieci? Zdecydowanie najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z jednej z wielu wyszukiwarek internetowych. Przeszukując zasoby sieci pod hasłami takimi jak choćby najlepsze agencje interaktywne czy agencje interaktywne ranking, z pewnością znajdziemy materiały, które zdołają nas zainteresować. Dokonując wyboru w oparciu o taki ranking z pewnością dokonamy najlepszej spośród możliwych decyzji. Musimy się aczkolwiek liczyć z tym, że korzystanie spomiędzy usług najlepszych agencji reklamowych niestety nie jest tanie. Trudno powiedzieć cokolwiek o opłatach, ponieważ zwykle ustalane są one indywidualnie, ale na pewno nie będzie to mało znaczący koszt.

gru 21 2011 Ile kosztuje profesjonalna strona www?
Komentarze: 0

Każdy kto decyduje się na uruchomienie własnej strony internetowej, bez względu na to czy ma to być strona hobbistyczna, firmowa czy tworzona w celach zarobkowych, była jak w największym stopniu profesjonalna. Jak nietrudno się domyślić stworzenie takiego serwisu nie jest zbyt tanim rozwiązaniem. Jak dużo wobec tego kosztują profesjonalne strony internetowe? Przeważnie ceny ustalane są indywidualnie, dlatego także nadzwyczaj trudno jest cokolwiek powiedzieć o szacowanych kosztach. Za najprostsze witryny internetowe przyjdzie nam zapłacić przynajmniej kilkaset złotych. Jeżeli maja to być wspomniane już przedtem profesjonalne strony należy liczyć się z kosztami kilkukrotnie wyższymi. Najlepszym sposobem by dowiedzieć się ile orientacyjnie będzie kosztowała nasza wymarzona strona internetowa powinniśmy poprawnie ją opisać oraz wysłać prośbę o dokonanie wyceny do kilku firm zajmujących się kreowaniem stron internetowych. Zwykle w ów sposób udaje się pozyskać tego typu informacje. Jest to również świetny metoda na sprawdzenie poziomu obsługi klienta w konkretnej firmie. Jeśli poza tylko przybliżonej kwoty w odpowiedzi otrzymamy konkretne wskazówki i podpowiedzi dotyczące wizerunku naszej strony czy jej funkcjonalności możemy być pewni, iż rozmawiamy z profesjonalistom, który z pewnością stworzy dla nas imponującą stronę. Zawsze też możemy poprosić o podpowiedź kogoś z naszych znajomych, jacy posiadają już własną witrynę. Działanie z polecenia zaufanej osoby jest bardzo często stosowane, jednakże nie zawsze możliwe.

gru 20 2011 Profesjonalne strony www
Komentarze: 0

Bez wątpienia każdy, kto w najbliższym czasie zamierza uruchomić własną stronę internetowa chciałby, ażeby była ona w pełni profesjonalna, pozwalała na intuicyjną obsługę oraz oprócz tego nie kosztowała zbyt wiele. Niestety osiągnięcie tego kompromisu jest niezwykle trudne. Szczególnie ciężki do przyjęcia jest ostatni punkt mówiący o kosztach. Profesjonalne strony internetowe musza kosztować, jak wszystko co dobre i wysokiej jakości. Niestety przed tym nie da się uciec – owszem chyba, ze na własną rękę sobie taką stronę przygotujemy. Zakładamy natomiast, iż nie dysponujemy potrzebnymi umiejętnościami. Na jaki zatem wydatek powinniśmy być przygotowani. Z pewnością zdajemy sobie sprawę, że proste strony internetowe kosztują obecnie kilkaset złotych. Te bardziej zaawansowane oraz atrakcyjne to koszt co najmniej kilkukrotnie wyższy – oczywiście wszystko zależy od naszych wymagań także funkcjonalności, jakie nasza strona ma posiadać. Kto tworzy profesjonalne strony? Komu najodpowiedniej zlecić to zadanie? Niestety udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać, gdyż liczba firm świadczących tego typu usługi jest dziś wielka. Dobrym pomysłem jest działanie z polecenia kogoś bliskiego. Jeśli nie możemy liczyć na taką podpowiedź ze strony naszych najbliższych zawsze możemy porad poszukać w sieci na rożnego typu forach internetowych. Nie głupim pomysłem jest także posiłkowanie się dostępnymi w sieci rankingami także porównaniami najlepszych firm webmasterskich na naszym rynku.

gru 19 2011 Profesjonalne serwisy internetowe
Komentarze: 0

Zarówno firmy jak i osoby prywatne pragnące stworzyć swoją witrynę internetową zastanawiają się komu najlepiej zlecić to zadanie. Nie ma co ukrywać, że profesjonalne strony internetowe są dosyć drogie, zaś ich wykonanie wymaga sporego doświadczenia i niemałych umiejętności. Między innymi dlatego nie powinniśmy przede wszystkim oszczędzać i zdecydować się na powierzenie owego zadania prawdziwemu fachowcowi. Mówiąc o cenach warto wiedzieć, na jaki nakład pieniężny powinniśmy być gotowi. Profesjonalne strony kosztują zwykle od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście wszystko uzależnione jest od wymagań stawianych przez klienta, złożoności projektu, oraz także dodatkowych funkcjonalności, jakie ma posiadać nasza strona. Najlepszym sposobem, by się dowiedzieć ile dokładnie będą nas kosztować nasze wymarzone witryny internetowe powinniśmy wnikliwie je opisać i taki zarys przedstawić w kilku firmach zajmujących się tworzeniem stron www. Zwykle na podstawie takich informacji i krótkiego wywiadu przeprowadzonego z klientem pracownik firmy webmasterskiej jest w stanie podać choćby orientacyjny koszt realizacji zlecenia. Pamiętajmy, że początkowy kosztorys nie oznacza rzeczywistej ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za nasza stronę. Bardzo często pojawiają się nieprzewidziane koszty albo korekty, które w wielu przypadkach płatne są dodatkowo. Należałoby toteż wszystko dobrze ustalić jeszcze przed podpisaniem umowy. Im dokładniej przedstawimy nasze oczekiwania projektantowi, tym prędzej będzie on w stanie przygotować dla nas projekt.

gru 15 2011 Na czym polega projektowanie stron?
Komentarze: 0

Z pewnością niejednokrotnie każdy z nas spotkał się z ogłoszeniami reklamowymi, których treść brzmiała mniej więcej tak: projektowanie www czy też projektowanie www kraków. Wiedząc takie reklamy bardzo często zastanawiamy się jak tak naprawdę tworzy się strony internetowe. To co warto zaznaczyć na samym początku, to to, że projektowanie i tworzenie stron www to nieproste zadanie, którym zajmują się profesjonalni graficy i programiści. Aby rozpocząć prace nad serwisem internetowym trzeba przede wszystkim być posiadaczem domeny, innymi słowy adresu, pod którym storna będzie działała. Kiedy zdobędziemy już adres oraz określimy tematykę strony będziemy mogli przygotować projekt graficzny, który najbardziej będzie odpowiadał temu, co znajdzie się na stronie. Projekt taki możemy wykonać osobiście i poprosić o jego wykonanie webmastera albo zdać się na grafika. Gdy projekt graficzny będzie już ukończony trzeba będzie go pociąć oraz każdemu elementowi nadać właściwą funkcjonalność - dzięki temu po kliknięciu w skrót artykułu będzie pojawiała się jego kompletna wersja czy też po kliknięciu w zakładkę kontakt formularz kontaktowy. Gdy już programista zakończy swoją prace nie pozostaje nic innego jak tylko uzupełnić stronę treścią i wyłapać możliwe błędy, które powinny zostać jak najszybciej poprawione. Po naprawie wszystkich drobnych błędów przeważnie rozpoczynana się działania promocyjne i pozycjonerskie, jakie maja na celu zwiększenie popularności serwisu wśród internautów oraz przyciągnięcie potencjalnych reklamodawców.