Archiwum listopad 2011


lis 30 2011 Tworzenie stron – profesjonalista czy samouk?...
Komentarze: 0

Najczęściej decydujemy się na stworzenie indywidualnej strony www, natomiast nie mamy zielonego pojęcia jak zabrać się za realizację takich marzeń. Pierwsze co powinieneś wiedzieć, to to, że zaprojektowanie i tworzenie stron internetowych jest dość kosztowne i niełatwe. Komu najlepiej zlecić to zadanie? Do wyboru mamy w zasadzie jedynie dwie opcje – osoby fizyczne, które w ten sposób zarabiają na życie lub dorabiają do wypłaty, albo też profesjonalne firmy. Oba te warianty mają zarówno wady jak również zalety, dlatego również samemu będziemy musieli zdecydować. Znacznie bezpieczniejszym wyjściem jest wynajęci korporacji, aczkolwiek w takiej sytuacji liczyć musimy się z nieco większymi wydatkami. Najlepszym miejscem do poszukiwania spółek webmasterskich jest Internet. Możemy do tego celu wykorzystać jedną z wielu wyszukiwarek internetowych, lub także powszechnie dostępne rankingi i zestawienia najlepszych firm/spółek/korporacji w tej branży. Nieco inaczej jest w wypadku ludzi fizycznych zajmujących się tworzeniem stron. Zazwyczaj ogłaszają się oni na profesjonalnych portalach internetowych, lub również na forach internetowych poświęconych tematyce związanej z pozycjonowaniem stron czy tworzeniem witryn internetowych. Jeśli znajdziemy jedno z takich forów i wpadnie nam w oko zagadnienie zaawansowane kreowanie stron albo powstawanie stron i www, to być może jest to ogłoszenie takiej aktualnie chłopcy i dziewczęta. Bardzo łatwo możemy zostać oszukani, dlatego także dużo lepiej wybierać takie chłopcy i dziewczęta, które były już sprawdzone przez innych czytelników forum.

lis 30 2011 Komu zlecić zadanie stworzenia strony?
Komentarze: 0

Jeżeli już jesteśmy posiadaczami jakiejkolwiek strony www bez wątpienia wiemy, że kreowanie i powstawanie stron internetowych nie jest ani intuicyjne, ani tym bardziej tanie. Jednym z pierwszych problemów, z jakim będziemy musieli się zmierzyć będzie znalezienie chłopcy i dziewczęta albo korporacji, która podejmie się zaprojektowania mojej wymarzonej strony. W ogromnej liczbie przypadków w trakcie poszukiwań wykonawcy sugerujemy się tylko ceną, jednakże takie podejście w minimalnej liczbie przypadków prowadzi zadowolenia. Znacznie bardziej interesujące powinny być dla nas takie zagadnienia jak: wiedzę praktyczną, dotychczasowe realizacje, referencje czy także fachowość. Co ważne nie powinnaś raczej zwracać uwagi na ogłoszenia reklamowe typu bardzo tanie zaprojektowanie stron albo powstawanie stron i www niedrogo. Zwykle pod ogłoszeniami tego typu nie kryje się nic godnego sugestie. Znacznie bardziej rozsądnym wyjściem jest działanie z polecenia kogoś zaufanego. Jeżeli już nie posiadamy nikogo takiego w swoim otoczeniu zawsze wskazówek i podpowiedzi możemy poszukać w sieci. Dobrym miejscem na szukania okazać się mogą popularne forach internetowe poświęcone tematyce webmasetrskiej. Godnym sugestie pomysłem jest też zapoznanie się z licznymi rankingami i zestawieniami najlepszych spółek w biznesie. Zazwyczaj wyszukać można je na portalach internetowych związanych z tematyką reklamy. Sugerowanie się wspomnianymi rekomendacjami lub rankingami ma możliwość uchronić nas przed popełnieniem błędu i wyborem nieprofesjonalnego zleceniobiorcy. Oszczędzimy sobie w ten sposób nie tylko niemało gotówki, niemniej jednak też niepotrzebnych nerwów.
 

lis 29 2011 Jak projektować strony internetowe?
Komentarze: 0

O ile nie mamy zbyt dużego pojęcia o programowaniu z całą pewnością niejednokrotnie zastanawialiśmy się jak wytwarza się strony internetowe WWW. Brak takiej edukacji kilka utrudnia zilustrowanie procesu budowy strony, gdyż może on dla nas być zupełni niezrozumiały. Kreacja i powstawanie stron internetowych WWW to bardzo skomplikowane zadanie, które wymaga po pierwsze dużych umiejętności i najlepiej kilkuletniego doświadczenia. Tak duże wymagania sprawiają, że zaprojektowanie stron albo jak kto woli tworzenie stron i www jest tak kosztowne. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy prywatnej strony warto wszystko dobrze prześledzić i zastanowić się jak nasza strona powinna wyglądać. Istotne jest to, żeby szata graficzna była zgodna z tematyka stroną. Warto też zatroszczyć się o to, żeby była jak najbardziej przejrzysta i funkcjonalna. Dzięki temu bez wątpienia zachęci teraźniejszych czytelników do ponownych odwiedzin. Dobrym pomysłem jest zaprezentowanie grafikowi czy innemu twórcy naszej strony kilku stron, które w szczególności nam się podobają albo funkcjonalności, które chciałbym wprowadzić także do naszej witryny. Dzięki temu ułatwimy mu pracę i zaoszczędzimy sporo gotówki, które przeważnie wydajemy na masowe poprawki. AK przygotowani możemy udać się do dokładnie sprecyzowanej korporacji i poprosić o dokonanie wyceny naszego projektu. Jeśli cena będzie dla nas akceptowalna możemy podpisać umowę. Czas nadzieja na zamówioną stronę bywa różny, gdyż poszczególne strony wyróżniają się od siebie chociażby stopniem wyspecjalizowania czy złożoności.
 

lis 28 2011 Koszty związane z uruchomieniem strony internetowej?...
Komentarze: 3

Uruchomienie swojej serwisy www to jak nietrudno się domyślić niemały wydatek. Bez wątpienia istnieje sposobność stworzenia strony po kosztach, jednak nie zawsze przynosi to pożądane efekty. Pierwszym kosztem, jaki będziemy musieli ponieść będzie wykupienie domeny, a więc adresu mojej przyszłej strony. Serwisy www www, ażeby mogły działać muszą zostać wrzucone na serwer, który można nabyć albo wynająć. Na starcie znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie serwera. Łączne wydatki na powyżej opisane cele powinny zamknąć się w kwocie kilkuset PLN – pamiętajmy jednak, iż jest to wydatek ponoszony tylko raz na rok. Znacznie bardziej kosztowne jest samo tworzenie strony www. Jeżeli znamy jeden z języków programowania będziemy mogli się zająć tym we własnym zakresie, jednak większość posiadaczy stron nie posiada takich umiejętności. Zlecić zbudowanie serwisu internetowego możemy indywidualnej osobie, która bez kłopotu znajdziemy na jednym z wielu for internetowych poświęconych tematyce webmasterskiej, albo także profesjonalnej korporacji zajmującej się tego typu działalnością. Jak wiele będziemy musieli zapłacić za projekt i wykonanie naszej strony? Nieprosto jest podać jednoznaczny przedział cenowy, gdyż różnice w cenach bywają bardzo duże, a i same projekty stron są bardzo zróżnicowane. Za najprostsza stronę internetową wykonywaną według autorskiego projektu przyjdzie nam zapłacić około kilkuset zł. Te bardziej efektywne i posiadające kilka funkcjonalności wręcz wiele czy kilkanaście tysięcy PLN.

lis 25 2011 Czy na stronie można zarobić?
Komentarze: 0

Wielu z nas planuje w najbliższym czasie uruchomienie indywidualnej strony internetowej WWW, jednak nie prawie każdy z nas wie, jak się za to zabrać i komu zlecić realizację naszych marzeń. Wytwarzanie i powstawanie stron internetowych WWW to niestety trudne zadanie i nie prawie każdy jest w stanie poświęcając własny czas taką stronę wykonać. Zdecydowana większość z nas zmuszonych jest to zapotrzebowania tego zadania komuś doświadczonemu. Sposobności posiadamy tak realnie dwie, bowiem strony internetowe WWW tworzą specjalistyczne spółki oraz dodatkowo mężczyźni i kobiety własne, które ogłaszają się na wszelkiego typu forach internetowych poświęconych tematyce webmasterskiej. Ze znalezieniem takich forów nie powinnaś mieć najmniejszych problemów, gdyż ich liczba jest rzeczywiście bardzo duża. Kłopotów nie powinno również sprawić znalezienie korporacji, która para się tworzeniem stron internetowych WWW. Bardzo pomocnym narzędziem okazać się ma możliwość dowolnie wybrana wyszukiwarka internetowa. Wpisując w jej okienku przykładowa frazę: strony internetowe WWW cena, tworzenie stron internetowych czy także tanio strony internetowe WWW, bez wątpienia znajdziemy wiele ciekawych nas materiałów. Dokonując wyboru warto być bardzo ostrożnym, gdyż bardzo łatwo napotkać na niewiele profesjonalne spółki czy tez prostych oszustów. Między innymi dlatego musisz zwracać priorytetową uwagę na referencje, obecne realizacje , a dodatkowo opinie byłych kontrahentów, które bez problemu znajdziemy w sieci. Kierując się tymi zasadami na pewno nie damy się oszukać, dokonamy dobrego wyboru i nie wyrzucimy niepotrzebnie pieniędzy w błoto.